Деревне вугілля

30 червня 2010 р.


Деревне вугілля.


Коли я доробив своє горно то паливне питання стало для мене дуже гостро. Як виявилося для роботи горна потрібне паливо. Є багато видів палив, зокрема ходять слухи що є у нас уранові руди, та при проектуванні горна я не передбачив можливість його завантаження, багатий Лохвицький край і на природній газ, тільки наші учені мужі передали його видобування різним фашиським організаціям, а ті в свою чергу топчучи своїм брудним чоботом мою неньку Батьківщину безжалізно грабують, і плюндрують всі наші ресурси та цінності, тому використання газу як палива я відкидаю. Своїх шахт по видобутку кам"яного вугілля в нас нема, тому єдиним самим доступним і самим істинним паливом лишається деревне вугілля, не даром в книжках по ковці написано: "відповідальні поковки слід виконувати на деревному вугіллі, так як воно практично не містить шкідливих домішок". Можливо ви здогадались, можливо ні, та далі річ піде про те, як отримати це саме деревне вугілля.

Скажу чесно я незнав як правильно випалить деревне вугілля, піду далі і признаюся, що на те, щоб зрозуміть як це зробить пішов як мінімум місяць. Я полізь в інтернет і поначитувався різних розумних статтей про роль деревного вугілля в народному господарстві, про те як його випалюють, я оволодів такими термінами як піроліз, суха перегонка і т.д. Але ці всі розумні статті про піроліз і про те як із деревини можна отримати різні оцети, дьогті і скіпідари трохи затуманили мені уяву про випалення деревного вугілля.

І так що таке деревне вугілля по простому без мудрих термінів - це оті чорні недопалки які утворюються при неповному згорянні дров. Неповне згоряння відбувається тоді коли до дров обмежений доступ кисню. В ідеалі, якщо нагріти дрова без доступа кисню до температури порядка 500-600 °С то почнеться процес піролізу з виділенням горючих піролізних газів, гази вийдуть, а зостаниться деревне вугілля відносно дров воно зменшиться по об´єму в 2 рази по масі в 4 рази.

Основна проблема в питанні випалки як обмежить доступ кисню, бо коли кисень попадатиме то з дров ми отримаємо не деревне вугілля а попіл. Все дуже просто якщо випалку вугілля проводити в ямі. В ямі розпалить вогнеще і по мірі його розгоряння підкидати дрова, в нижніх шарах цього багаття утвориться жар кисень туди не попадатиме бо буде згорать в верхніх шарах, тому знизу жар на попіл не перетвориться. Так от якщо напалить повну яму жару і потім надійно накрить скажемо листом заліза і присипать землею, то після того як цей жар охолоне ми і отримаємо деревне вугілля. А жар цей може охолоняти достатньо довго в залежності від його кількості, і від породи даревини, що використовувалася для випалки. У твердих порід дерев таких як дуб, акація, береза деревне бугілля получається тверде, аж дзвінке, таке вугілля віддасть при згорянні значно більше тепла чим вугілля з м"яких порід деревини. Оскільки теплопровідність деревного вугілля мала то холоне воно достатньо довго, може здатися, що купа вже охолола, а коли її розгребти і в середину зайде повітря то деякі вуглини почнуть тліть і перетворяться в жаринки.

Взагалі методів випалки деревного вугілля дуже багато, просто випалка в ямі являється самим простим та примітивним методом і не потребує різноманітних мудрьоних печей, топок, бочок і т.д і може бути застосований буть де. Ще одна проблема випалки вугілля це проблема місця і дров, бо ми ж жевемо в цивілізованому світі Філософствувать можна довго і нудно, але нам хочеться щоб все було конкретно і чітко описане по пунктам, щоб не перечитувать купу нікому непотрібних писанин, що від скуки прийшли в голову писатіля в моїй ролі, тому далі конкретно без прикрас і йде алгоритм дій із дуже сер’йознимт малюнками:

1. Підібрать підходяще місце, щоб поруч була велика кількість дров.

2. Дотримуючись всих правил, із нанесенням як можна меншої шкоди природі викопуємо яму. Знімаємо дерн і відкладаємо всторону, акуратно викидаємо землю в одну купу. Розмір ями викопуємо в залежності від кількості вугілля.

Рис.1 Яма.

3. Розпалюємо вогнеще в ямі і по мірі перетворення дров в жар підкидаємо дрова.

Рис.2 Схема горіння вогню.

4. Коли яма вже заповнелась жаром, або ми вже навтішалися і втомилися то накриваємо яму листом заліза і присипаємо землею.

Рис.3 Схема закритої ями.

5. Ждем поки вугілля охолоне.

6. Акуратно відкопуємо знімаємо лист заліза, щоб в яму попало як можна менше землі.

7. Вибераємо деревне вугілля.

8. Робимо все так як було до нашого приходу засипаємо яму, вкладаємо дерн, полить ще можна, квіточку якусь посадить і т.д..

Рис.4 Ну тут все ясно, як то кажуть без коментарів.

Людство, а можливо тільки та частина яка називає себе цивілізованим світом, дуже сильно відділилося від природи, настільки сильно, що люди часто нерозуміють елементарних природніх процесів. Процес глобалізації, поява мобілок, інтернета, сучасних пласмасових модефікованих харчів все більш відділяють сучасну людину від природи, все більш забивають світомість псевдоцінностями віддаляючи її від істинного шляху. А істинний шлях простий - любить природу не брать в неї лишнього, а все, що треба вона дасть сама...

  Відгуків: 0
Ваше Им'я:


Ваш відгук: Увага: HTML не підримується! Використовуйте звичайний текст.

Оцінка: Панано           Добре

Введіть код, вказаний на картинці: